Zaplanuj konferencję z rozwagą

Zaplanuj konferencję z rozwagą

Zaplanowanie szkolenia nigdy nie było kwestią prostą. Należy za to zabrać właściwie wcześniej. Bez znaczenia, jaką chcesz zrobić szkolenie, zarezerwuj dużo czasu na zaplanowanie terminarza.

Jest to bardzo ważna zasada

  • Najpierw wymyśl godzinę, kiedy planujesz rozpocząć panel dyskusyjny.
  • Sprawdź, czy oczekiwani prelegenci będą mieli czas.
  • Rozpisz szczegółowo całą agendę: szkolenia nie powinny być nazbyt rozwlekłe.

Robisz szkolenie wielodniowe?

Przemyśl, czy główne dyskusje będą się rozpoczynały wcześniej, czy później. Zaplanuj dokładnie, kiedy spotkanie się zacznie, a kiedy będzie koniec. Zaplanuj szczegółowo zagadnienia, które będą poruszane na czas szkolenia. Ile czasu poświęcisz na wszystkie sprawy? Jaka będzie zasadnicza myśl każdego panelu? Rozejrzyj się precyzyjnie w wynajęciu dobrego miejsca.

para biznesmenów organizująca konferencję

Dobrze, kiedy szkolenie jest zaplanowane w centrum Wrocławia: wy tym przypadku szkolenia wychodzą najlepiej. Przed salą musi znajdować się parking, który spokojnie pomieści samochody zaproszonych. Sprawdź w szczegółach salę gdzie będą obrady. Ogół gości mają się pomieścić. Przetestuj, czy siedzenia są z oparciem. Istotne będzie utrzymywanie kontaktu z głównymi gośćmi szkolenia.

Zawsze jest możliwość poprawienia planu szkolenia

Każdy prelegent lepiej aby był właściwie powitany przez sponsora. Dyskutanci muszą móc skutecznie wymieniać opinie: tak wyglądają wszystkie szkolenia. To uskuteczni miłą atmosferę podczas szkolenia.

Ważny będzie sprzęt audio-wizualny. Oceniając salę obrad powinno się sprawdzić czy wszystko będzie działało: oświetlenie, mikrofony . Jeżeli dostrzegasz gdzieś uszkodzenia, zwróć się o ich naprawienie lub na własną rękę przywieź sprzęt. Teraz już szkolenie ma szansę być spotkaniem nad wyraz udanym. Można przygotować kolejną.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *