Utrzymanie prysznica

Utrzymanie prysznica

Zawsze, gdy przeprowadza się w domu remont, dochodzi między domownikami do dyskusji, czy powinno się w nim instalować wannę, czy tez może kabiny prysznicowe. Załóżmy, że padł wybór na tę drugą opcję we Wrocławiu.

Wtedy już, po zakończonych pracach remontowych trzeba dobrze zastanowić się nad tym, jakiej pielęgnacji będzie wymagał ten nowy prysznicowy sprzęt, aby nie psuł się zbyt szybko. Wymaga on bowiem więcej uwagi, niż zwykła wanna. Pierwsza kwestia to szyby.

Prawie wszystkie kabiny prysznicowe

Mają szyby tradycyjne, szklane, chociaż z utwardzanego szkła. To powoduje, że na takich szybkach lubi się osadzać kamień. Woda niestety nie jest w naszym kraju zbyt miękka, co powoduje, że kabiny prysznicowe szybko brudzą się takim kamieniem i widoczność tym samym jest mocno ograniczona. Kamień taki trzeba jednak dobrze czyścić, żeby nie zostawał na szybach. Dobry będzie do tego środek oparty na occie spirytusowym, czyli chociażby klasyczny płyn do mycia okien.

rozmyślano kobieta

Druga sprawa, jaka wiąże się z taką klasą urządzeń, jak kabiny prysznicowe, jest odpływ wody. Trzeba dość często czyścić filtr, aby się nie zatykał. Odpływ prysznica jest też dość wąski, dlatego należy unikać, aby dostawały się do niego jakieś większe odpady.

Kabiny prysznicowe pod tym względem są bardzo wymagające. Dlatego trzeba o nie tak dbać. Jeśli odpływ się jednak zepsuje, nie można go czyścić środkami żrącymi, ponieważ kabiny prysznicowe zwykle nie są na nie odporne i plastik może się uszkodzić. Lepiej wtedy używać urządzeń mechanicznych, które są skuteczniejsze.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *