Praca w chłodzie

Praca w chłodzie

Gdy przyjdzie lato albo przynajmniej późna wiosna, wszyscy znowu zaczną się zastanawiać, jak powodować, aby w biurze pracowało się dużo przyjemniej, przynajmniej tak jak wcześniej. Może się do tego w doskonały sposób przydać wentylator sufitowy, który rozrusza nieco powietrze i dzięki temu od razu zrobi się chłodniej i przyjemniej.

Chłodniej może nie

Ponieważ jest to tylko wrażenie spowodowane ruchem powietrza od wentylatora, ale z całą pewnością przyjemniej, bo od razu się zacznie szybciej pracować. Zresztą wentylator sufitowy może być zamontowany nie tylko w biurze, ale też w innych miejscach. Bardzo się przydaje na przykład w halach produkcyjnych, gdzie przemysłowa praca wre. Ze względu na profil produkcji nie zawsze będzie możliwość, aby zamontować klimatyzację, więc w takich przypadkach pozostanie wentylator sufitowy.

Różne to mogą być rodzaje działalności, która nie pozwala na stosowanie klimatyzacji, a jakie konkretnie, każdy zainteresowany znajdzie sobie informacje na ten temat w internecie. Zresztą wentylator sufitowy może mieć też inne zalety, których niekoniecznie będzie miała klasyczna wentylacja.

W pierwszej kolejności jest to fakt, że odpowietrza wydmuchiwanego przez klimatyzację niektórzy chorują. Jest ono dość suche to raz, a dwa, często stosuje się chłodzenie zbyt mocne, a pamiętajmy, że przecież co najwyżej pięć stopni powinno być różnicy pomiędzy temperaturą naturalną, jaka aktualnie panuje na zewnątrz, a temperaturą powietrza w biurze, czy też zakładzie pracy. Wniosek się więc nasuwa sam. Wystarczy wentylatorek, bo on schłodzi co nieco, tak, że nikt się nie rozchoruje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *