Praca w chłodzie

Praca w chłodzie

Gdy przyjdzie lato albo przynajmniej późna wiosna, wszyscy znowu zaczną się zastanawiać, jak powodować, aby w biurze pracowało się dużo przyjemniej, przynajmniej tak jak wcześniej. Może się do tego w doskonały sposób przydać wentylator sufitowy, który rozrusza nieco powietrze i dzięki temu od razu zrobi się chłodniej i przyjemniej.

Chłodniej może nie

Ponieważ jest to tylko wrażenie spowodowane ruchem powietrza od wentylatora, ale z całą pewnością przyjemniej, bo od razu się zacznie szybciej pracować. Zresztą wentylator sufitowy może być zamontowany nie tylko w biurze, ale też w innych miejscach. Bardzo się przydaje na przykład w halach produkcyjnych, gdzie przemysłowa praca wre. Ze względu na profil produkcji nie zawsze będzie możliwość, aby zamontować klimatyzację, więc w takich przypadkach pozostanie wentylator sufitowy.

Różne to mogą być rodzaje działalności, która nie pozwala na stosowanie klimatyzacji, a jakie konkretnie, każdy zainteresowany znajdzie sobie informacje na ten temat w internecie. Zresztą wentylator sufitowy może mieć też inne zalety, których niekoniecznie będzie miała klasyczna wentylacja.

W pierwszej kolejności jest to fakt, że odpowietrza wydmuchiwanego przez klimatyzację niektórzy chorują. Jest ono dość suche to raz, a dwa, często stosuje się chłodzenie zbyt mocne, a pamiętajmy, że przecież co najwyżej pięć stopni powinno być różnicy pomiędzy temperaturą naturalną, jaka aktualnie panuje na zewnątrz, a temperaturą powietrza w biurze, czy też zakładzie pracy. Wniosek się więc nasuwa sam. Wystarczy wentylatorek, bo on schłodzi co nieco, tak, że nikt się nie rozchoruje.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *