Pomysł na reklamę

Pomysł na reklamę

We współczesnym świecie kapitalistycznym, który przecież oparty jest na gospodarce rynkowej, bardzo ważne jest robienie tak interesów, aby zdobywać na bieżąco klientów oraz starając się o kolejnych.

Budowanie marki

Jednym słowem identyfikacja wizualna naszego przedsiębiorstwa oraz budowanie w oparciu o nią własnej firmy jest bardzo istotnym procesem, który warto podjąć i który warto kontynuować tak, aby odniósł sukces i odpowiednie efekty.

Druk wielkoformatowy to bardzo ważny element budowania marki. Są oczywiście też inne, ale w tym poradniku autor skupi się właśnie na tym, ponieważ od tego w istocie trzeba zacząć, gdyż druk wielkoformatowy będzie w praktyce wspierać wszystkie inne zamysły reklamowe i wizerunkowe, jakie mogą zostać podjęte w późniejszym czasie.

Mówiąc krótko

Trzeba przecież mieć jakiś znak graficzny, czyli logo i logotyp, który będzie znakiem naszego przedsiębiorstwa i który potem inni będą zapamiętywać i kojarzyć z naszymi właśnie usługami. Proces ten trwa już od wieków. Kiedyś rody szlacheckie miasta oraz pierwsze firmy nowoczesne tworzyły sobie herby, aby być z tego typu znakami właśnie zapamiętywanymi, chociaż oczywiście nie odbywało się to z wykorzystaniem druku wielkoformatowego.

To właśnie początkowa identyfikacja wizerunkowa marki, która w istocie miała ten sam cel i to samo zamierzenie. Można nawet zaryzykować opinię, że nic się od tamtych czasów nie zmieniło i identyfikacja wizualna przebiega dokładnie tak samo, wedle tych samych zachowań i planu działania jej wdrożenia.

Zmieniły się tylko terminy, bo dobre drukarnie z drukiem wielkoformatowym radzą sobie szybko. Nie mamy już żadnych herbów, ale właśnie logotypy.

Jedna odpowiedź to “Pomysł na reklamę”

  1. Jarosław z Wrocławia pisze:

    W dzisiejszych czasach zastosowanie druku wielkoformatowego niesie za sobą same korzyści, choć oczywiście znajdują się sceptycznie nastawione osoby do takiego pomysłu, to jednak we Wrocławiu liczba przedsiębiorców jacy zdecydowali się na taki krok, systematycznie wzrasta.

    Oczywiście zakładamy zawsze, iż podstawową rolą reklamy zewnętrznej jest bezpośrednie dotarcie do świadomości potencjalnego odbiorcy, ewentualnie wzbudzenie w nim zainteresowania czy impulsu do skorzystania z konkretnej firmy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *