Elektryczny rower

Elektryczny rower

Jaki jest najlepszy środek transportu w mieście, w sytuacji, gdy ludzie narzekają zarówno na jakość komunikacji miejskiej, jak też ciągłe korki i wysokie ceny paliwa, gdy chcą się poruszać własnym samochodem osobowym. Być może elektryczny rower będzie w tym przypadku dobrym wyborem.

Przecież wiele jest możliwości, aby go sobie kupić, a nawet zrobić samemu. Owszem ceny takiego wynalazku w sklepie są dość spore i raczej przekraczają tysiąc złotych. A przecież ciągle ludziom dwa kółka będą się kojarzyć raczej z niższymi cenami, chociaż akurat elektryczny rower zawsze będzie droższy.

Szybka droga po mieście

Jednak jeśli przeanalizujemy wszystkie wskazówki za i przeciw, to może się okazać, że zakup takiego sprzętu będzie właśnie bardzo opłacalny. Po pierwsze nigdy elektryczny rower nie będzie zużywał tyle energii, ile benzyny zużywana samochód. Owszem, akumulator będzie trzeba mu dość często ładować, ale absolutnie nie ma to nic wspólnego z poziomem zużycia energii, jaka jest w osobowym samochodzie, który często i tak przewozi tylko kierowcę. Dlatego elektryczny rower będzie bardzo tani w eksploatacji.

Do tego też dochodzi nasze własne zmęczenie. Nie trzeba będzie na nim dużo pedałować, bo przecież elektryczny silniczek sam napędzi cały układ. Dlatego też elektryczny rower, w przeciwieństwie do tradycyjnych dwóch kółek nie będzie powodował, że się będziemy pocić i trzeba się będzie przebrać po przyjeździe do pracy. A tego właśnie się obawia wiele osób, które chcą się przesiąść na dwa kółka, ale analizują dokładnie wszystkie za i przeciw.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *